Sinan Akçıl, 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesi Kuruçeşme Arena’da konser vermiş ve elde ettiği gelirin tamamını şehit ve gazi aileleri ile devlet müdafaasındaki çocuklara bağışladı.

Sinan Akçıl, evvelki gün büyük şok yaşadı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı İstanbul Tuzla’daki konseriyle kutlamak için sabırsızlanan sanatkara son dakikada ‘iptal’ haberi geldi.

Tuzla Belediyesi’nin ve konserini bekleyen sevenlerinin de yaşanan skandal nedeniyle güç durumda kaldığını söyleyen Akçıl’ın sitem dolu açıklamasında şu kelamları yer aldı: “Maalesef 4 ay evvelden 30 Ağustos’umuzu Tuzla ismine kapattığımız için sahne mesleğimde birinci defa Zafer Bayramı’nda sahnede olamayacağım… İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos’u Gülşen konseriyle kutlar lakin biz de 16 Eylül’de Tuzla’da bayraklarımızla yine 30 Ağustos’u yaşarız.”

KURUÇEŞME’NİN GELİRİ ŞEHİT AİLELERİNE!

Akçıl ayrıyeten evvelki gün Kuruçeşme’de verdiği konserden elde ettiği gelirin tamamını şehit ve gazi aileleri ile devlet müdafaasındaki çocuklara bağışladı.

Akçıl’ın bu kararını Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş duyurdu.

 Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, toplumsal medya hesabından “Bu vefalı davranış için kendisine teşekkür ediyorum” dediği Akçıl’ın bu jestinin tüm sanat dünyasına örnek olmasını diledi.

By Admin