Bir aydan fazla bir mühlet önce Elon Musk, Twitter’da radikal değişiklikler almaya başladı. Uygulamanın ikonik simgesini ve ismini değiştirdi. Eski ismiyle Twitter yeni ismiyle X olan uygulamanın bir “her şey” uygulamasına dönüşeceğini söyledi. Artık de X için güncellemeler yayınlamaya devam ediliyor. Son güncellemede Instagram DM’lerindeki sevilen mesaj yanıtlama özelliği X için geldi.

Kaydırarak ileti yanıtlama özelliği X’e geldi

DM’leri yanıtlamak için kaydırarak cevap vermenizi sağlayan yeni bir özellik artık iOS ve Android X uygulamasında yayında. Bu özellik kullanıcılar tarafından heyecanla karşılanacak üzere görünüyor ve sahiden de epeyce kullanışlı. Özellik, her an uygulamanıza gelebilir. Şayet hala kullanamıyorsanız büyük ihtimalle uygulamayı güncellemeniz gerekmektedir.

Çoğu vakit, devam eden bir görüşme sırasında makul bir bildiriye cevap vermek istersiniz ya da tahminen yalnızca bir küme sohbetinde birinin sorusuna cevap vermek istersiniz. Elbette birden fazla iletileşme uygulamasında bunu iletiye dokunup yanıtlama seçeneğini seçerek yapabilirsiniz. Lakin X’in yeni özelliği, belli bir bildirisi kaydırıp yanıtlamanıza imkan tanıyarak işleri daha süratli hale getiriyor.

Son birkaç ayda X, fiyatlı abonelerine birçok yeni özellik sundu. Doğrulanmış kuruluşlar artık platformda iş ilanları yayınlayabilir. X’te başka aboneler tarafından paylaşılan görüntüleri indirme seçeneği aslında yayında ve yakında görüntü görüşmeleri de X’e gelecek. Öte yandan, X’te kimi kısıtlamalar da yer alıyor. Bu kısıtlamalar çoğunlukla fiyatsız kullanıcılar için olsa da yalnızca onları kapsamıyor.

Musk’ın favorisi olmayan kuruluşların ve yayıncıların vakit zaman maksat alındığı görülüyor. Ayrıyeten, X’in sahibi tarafından alınan son kararlardan biri, haber makalelerinin X’te nasıl görüneceğine ait bir değişiklik içeriyor. Başlık yahut diğer bir metin olmaksızın sırf ana görselin görüntülenmesi bu tip makalelerde yer alacak.

Peki siz X için bildiri yanıtlama özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

By Admin