İş dünyasının ileri gelen isimlerinden biri olan Ali Sabancı, ailesi ile gittikleri Yunanistan tatilinde müthiş kaza ile karşılaştı. Yaşanılan olaydan sonra sıhhat durumları merak edilen Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı’nın sıhhat durumu hakkında yeni gelişme yaşandı.

Esas Holding İdare Şurası Lideri Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, tatil için gittikleri Yunanistan’da ağır kaza geçirmişti. Yemek yemek için denize açılan karı-koca zodyakla kayalıklara çarpmıştı. Geçirilen kaza sonrasında bir dizi operasyon geçiren Ali Sabancı’nın sıhhat durumu hakkında yeni gelişmeler ortaya çıktı. Entübe edilen ve bir dizi operasyon süreci geçiren Ali Sabancı bugün gözlerini açtı.

ALİ SABANCI GÖZLERİNİ AÇTI 

Geçirdiği ameliyatlar sonrasında uyutulma kararı alan Ali Sabancı, gözlerini açtı. Sıhhat durumunun güzele gittiği bildirilen Ali Sabancı, hastanede tedavisine devam ederken gözlerini açar açmaz, Vuslat Doğan Sabancı, çocukları Şevket Emrecan ve Kaan Ali Sabancı ve annesi Zerrin Sabancı ile bir mühlet görüştü. Akabinde Ali Sabancı’nın pazartesi ya da salı günü ağır bakımdan çıkarılacağı ileri sürüldü.

Ali Sabancı gözlerini açtı

NE OLMUŞTU?

İstanbul’a özel bir hastaneye sevk edilen ve durumu ağır olan Ali Sabancı’nın bedeninde çok sayıda kırık olduğu ve aort damarına stent takıldığı bildirilmişti. ‘Çoklu travma’ ameliyatına alındığı söylenen Ali Sabancı’nın tedavisi sürerken eşi Vuslat Doğan Sabancı’nın yüz travması nedeni ile operasyona alınacağı öğrenilmişti.

ALİ SABANCI’NIN 48 SAAT BOYUNCA UYUTULMASINA KARAR VERİLMİŞTİ

Gerçekleşen ikinci ameliyattan sonra gece 01:00 sıralarında tamamlanan operasyon sonrası Sabancı’ya beyin kanaması kuşkusuyla embolizasyon yapıldığı belirtilirken, Ali Sabancı için 48 saat boyunca uyutularak tedavisine devam edilmesine karar kılınmıştı.

Oksijen haberinde yer alan bilgiye nazaran, eşi Vuslat Doğan Sabancı ise Cuma akşam saatlerinde ameliyata alınmış, yüzünde yaralar olduğu belirtilen Doğan Sabancı, travmatoloji ve plastik cerrahların katıldığı 5.5 saatlik başarılı operasyonun akabinde ameliyattan sağlıklı bir biçimde çıkarılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Karnı burnunda Wilma Elles podyuma çıktı! Kızını kucağına almak için gün sayıyor​

By Admin